Değişim başlıyor!
Astroloji / 14 May 2018 / Rujizi

14-20 Mayıs 2018 haftası astroloji yorumları.

14-20 Mayıs 2018 haftasının astroloji etkilerini Astrolog Merve Dirağ ve Astrolog Öner Döşer yorumuyla derledik.

Haftanın en önemli olayı 15 Mayıs 2018'de yedi yıl sürecek ve bu yılların doğasını değiştirecek Uranüs'ün Boğa burcuna geçmesi.

Bir diğer önemli olay ise aynı gün Boğa burcunda bir yeniay olacak ve üstelik Merkür de 13 Mayıs 2018'de Boğa burcuna geçti.

İşte gün gün haftanın astrolojik değerlendirme;

Merve Dirağ

Pazartesi 14 Mayıs 2018

Yeni haftaya Ay Boğa burcunda başlıyoruz. Gün boyunca hiçbir sıkıntılı açı yok. Sadece yeniaydan bir önceki gün olduğundan acele bir şekilde yeni bir şeye başlamamak, önemli bir görüşme ya da operasyonu denk getirmemekte fayda var. Öğlen Ay, Satürn ile olumlu açı yapacak. Son derece güzel bir etki; ciddi, disiplinli ve mantıklı olan kişinin kazanacağını gösteriyor. Büyük sözü dinleyen de öne geçebilir. Akşam Ay bu sefer Neptün ile olumlu açı yapacak. Anlayış, merhamet ve şefkat etkisi yükseliyor. Ruhsal çalışmalar için ideal bir etki aynı zamanda bir ayrılık söz konusu ise barışma gündeme gelebilir. Bu güzel etkilerden en çok su ve toprak grubu burçları Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep ve Balıklar faydalanabilir.

Salı 15 Mayıs 2018

Haftanın en önemli günü! Ay Boğa burcunda yeniay öncesinde Plüton ile olumlu açı yapacak. İnsanları etkilemek, iyi bir intiba uyandırmak ve güven vermek açısından güzel bir etki. 14:47'de Boğa burcunda yeniay gerçekleşecek, akabinde Uranüs Boğa burcuna giriş yapacak. Yeni bir dönem başlıyor... Tabii bir anda olmayacak. Ancak yine de çok güçlü bir değişim enerjisi var ve değerlendirilebilir. Ay, Mars ile olumlu açı yaparak cesaret ve enerjiyi daha da yükseltiyor. Tüm bu güçlü ve olumlu etkilerden özellikle su ve toprak grubu burçları Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep ve Balıklar daha çok yararlanabilecek. Ay, 23:29-23:42 arasında boşlukta kaldıktan sonra İkizler burcuna geçiş yapacak.

Çarşamba 16 Mayıs 2018

Mars Kova burcuna geçiş yapıyor ve retro hareketi ile birlikte kasım ayına kadar bu burçta kalacak. Ay İkizler burcunda olduğu için gün boyunca sürekli haberleşme, mesajlaşmaktan telefonun şarjının bitmesi, bol bol dedikodu gibi konular ana gündem olabilir. Ancak Mars-Uranüs karesi de var; özellikle kötü ya da olumsuz bir şey varsa karşınızdakine alıştıra alıştıra söylemelisiniz beklenmedik tepkiler gelebilir. Bugün iletişim kazaları artabilir. (Birinin dedikodusunu yapayım derken ona yazmak vb gibi) Aynı zamanda sakarlık, araç kazaları, sözlü ya da fiziki kazalara da açıklık var. Belalı ya da sorunlu tiplerden uzak durun ve hiç muhattap olmayın. Siyasi tansiyon yükselebilir, piyasalar dalgalanabilir. Risk almamakta fayda var. En çok sabit burçlar Boğa, Aslan, Kova ve Akrepler dikkat.

Perşembe 17 Mayıs 2018

Haftanın duygusal konulara dair en güzel günlerinden biri... Ay İkizler burcunda; flörtler imalar ve eğlence günün dokusunu oluşturuyor. Üstelik Ay, Venüs ile kavuşum yapacak. Romantik komedi filmi gibi bir gün bizleri bekler. Bu açı en çok hava ve ateş grubu burçları İkizler, Terazi, Kova, Koç, Aslan ve Yayları olumlu etkiliyor. Sadece aşk konusunda dürüst olmayan birden fazla kişiyi idare etmeye çalışanlar patlayabilir. Her türlü konuda ikili oynayan ya da yalan söyleyen belasını bulabilir. En çok değişken burçlar İkizler, Başak, Yay ve Balık dikkat. Ay saat 21:18 itibariyle boşluğa girecek ve günü tamamlayacak.

Cuma 18 Mayıs 2018

Ay boşluktan çıkıp saat 00:48'den sonra Yengeç burcuna geçiş yapacak. "Evim evim güzel evim" günün aslında özeti. Aile, yuva ve korunup kollanma duygusu gibi kavramlar önem kazanıyor. Öğlen Ay, Merkür ile olumlu açıda üstelik bugün Merkür-Satürn üçgeni de kesinleşiyor. Haftanın mülakatlar, önemli görüşmeler ve hukuki konular açısından en harika günü. Bu tür konuları bugüne denk getirmek sizi avantajlı duruma getirebilir. Üstelik gece Ay-Neptün üçgeni de var. Sevgi dolu ve ruhani bir atmosfer de cabası. Bu güzel gün hem sevdiklerinizle hasret gidermek hem de ruhsal çalışmalar için çok uygun. Bu açı kalıplardan özellikle su ve toprak grubu burçları Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep ve Balıklar faydalanabilir.

Cumartesi 19 Mayıs 2018

Ay Yengeç burcunda sabah saatlerinde ilk olarak Jüpiter ile olumlu açı yapacak. Cömertlik, maddi konularda şans etkisi devrede. Üstelik Venüs Yengeç burcuna geçiyor; bir ay boyunca yuva, aile, evlilik ve bebek kavramları daha odağımızda olacak. Duygusal açıdan şans kapıda. Ayrıca Venüs-Uranüs olumlu açısı da kesinleşiyor. Beklenmedik bir anda evliliğe giden ilişkiler gündeme gelebilir. Sadece öğlen Ay-Plüton karşıtlığı sinir harpleri ve güç çatışmalarına işaret ediyor. Çok güçlü bir etki değil, ancak sınırları çok zorlamamak gerek. Öncü burçlar Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlaklar dikkat. Son olarak da Ay-Güneş arasında olumlu açı kesinleşecek. Bu açı da özellikle ikili ilişkiler açısından olumludur. Sosyalleşmek ve keyifli paylaşımlar için harika bir etki. Gün boyunca etkin olacak bu güzel açı kalıplarından en çok su ve toprak grubu burçları Boğa, Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep ve Balıklar faydalanabilir.

Pazar 20 Mayıs 2018

Ay saat 00:14-02:10 arasında boşlukta akabinde Aslan burcuna geçiş yapıyor. Ay bugün Uranüs ve Mars ile gerilimli kare irtibatlarda. Bundan ötürü de sabah saatleri oldukça gergin, her türlü çatışma, inatlaşma ve ego krizlerine açık durumda. Üstelik akşam saatlerinde Ay-Merkür karesi de aktif olacak. Venüs-Kiron karesi de aktif ufacık bir konudan büyük küslükler görülebilir, abartmayalım. Özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Kova ve Akrepler çok dikkat. Diğer bir etkisi de özellikle can yakan, insanları aşağılayan ve küçük gören kişilerin tokat gibi beklenmedik bir cevap almasıdır. @merkurapp

Öner Döşer

Pazartesi gününün tamamında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Haftanın diğer günlerine nazaran daha sakin bir gündeyiz. Bir gün sonra gerçekleşecek yeniaydan önce bir şeyleri tamamlama zamanındayız. Yeni işlere başlamak için biraz daha beklemek gerekiyor. Öğle saatleri civarında etkili olan Ay-Satürn üçgeni, olgun ve tecrübeli kişilerden destek alma şansımızı yükseltiyor. Bu türde kişilerle bir araya gelmek açısından uygun bir zaman dilimi. Ve de olgunluk göstermemiz gereken olaylarla ve durumlarla karşılaşabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında uyumlu, destekleyici, karşılıklı özveriye dayalı güzel bir enerji akışı var. Ruhsal konularla ilgilenmek açısından güzel bir zaman dilimi!

Salı gününün neredeyse tamamına yakın bir kısmında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Güne başlarken Ay-Jüpiter karşıtlığının abartıya meylettiren enerjisi devrede ise de, sabahın ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Plüton üçgeni ile güne dengeli başlıyoruz. Saat 14:47’de Boğa burcunda yeniay meydana geliyor ve yeni adımlar atmak adına uygun bir zaman dilimine giriyoruz. Yeniayın hemen ardından Uranüs de Boğa burcuna geçiyor! (18:16) Değişimin sadece başlangıcındayız! Akşam sonrasındaki saatlerde etkili olan Ay-Mars üçgeni, girişeceğimiz işlerde cesaret ve özgüvenimizi dengeli bir biçimde ortaya koyma potansiyeli yaratıyor. 23:29’da boşluğa giren Ay, çok kısa bir müddet sonra, saat 23:43’te İkizler burcuna geçiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımlarına, iletişimde hareketlenmeye açık bir gündeyiz. Eğitim ve yayıncılık, seyahatler, geziler, ulaşım, medya alanlarında gelişmeler bekleyebiliriz. Ramazanın ilk günündeyiz. Hoş geldin ya şehri Ramazan! Güzellikler ve barış, huzur ve şefkat getir ülkemize! Sabah 07:54’te Mars Kova burcuna geçiyor. Toplumsal hedefler ve idealler yönünde hareket etme, enerjimizi insani ve sosyal konular, yardımlaşma gibi alanlarda kullanma zamanlarındayız. Mars-Plüton karesinin de etkili olacağı bir günde olduğumuzdan, umarız bu ulvi günde, sert ve patlayıcı olayları kışkırtan durumlarla karşılaşmayız! Nitekim buna meylettiren bir gökyüzü konumu var. Bu açıdan dikkatli olmalı tabii. İran-İsrail ilişkileri açısından da umarız negatif olaylar yaşamayız. Sakarlıklara, kazalara dikkat! Kova burcundaki Mars, yöneticisi Uranüs ile dik açıda olduğundan, uçaklarla ilgili sorunlara, kazalara, zorba ve saldırgan durumlara ve kişilere, güvenliği tehdit edebilecek durumlara dikkat çekiyor! Ekonomik açıdan da stresli bir gün, farkında olalım! Akşam saatlerinde şaibe ve skandalı çağrıştıran, yanıltıcı ve aldatıcı olaylara davetiye çıkaran bir enerji akışı var, dikkat!

Perşembe günü Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde biraz yavaş ve tembelce ilerlesek de, günün ilerleyen saatlerinde hareketlenmeye başlıyoruz. Ay’ın Venüs kavuşumuna ilerlediği gün boyunca ilişkiler açısından şanslı bir enerji akışı var. Özellikle de aşk ilişkileri konusunda bunu daha belirgin bir şekilde söyleyebiliriz. Artistik ve sanatsal konularda girişim yapmak, ev döneme, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri açısından da güzel bir gündeyiz, değerlendirebiliriz! Gece saat 21:17’deki tam kavuşumdan sonra başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Boş zaman aktiviteleri açısından güzel bir zaman dilimindeyiz!

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor (00:47’den itibaren). Ailevi ve milli konuların vurgu kazandığı duygusal bir gündeyiz. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında yapacağımız konuşma ve yazışmalarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasında bir kısım takılabilir, zorlanabilir, gecikmeli ilerleyebiliriz. Ama yine de günün devamında etkili olacak Merkür-Satürn üçgeninin iletişimi verimli ve sonuca yönelik kılan enerjisi işimizi kolaylaştırıyor. Olgun, tecrübeli, yaşlı kişilerle sohbetler, fikir alışverişleri, onlardan aldığımız tavsiyeler bize fayda yaratabilir, çözüm sunabilir! Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde manevi açıdan harika fırsatlar sunan bir atmosfer var! Değerlendirebiliriz!

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi, milli, geleneksel, vatanla ilgili konular açısından duyarlılığı had safhada olduğu bir gündeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramımız kutlu olsun! Güne Ay-Jüpiter üçgeninin güzel enerjisiyle başlıyoruz! Yardımlaşma, destekleşme, bütünleşme enerjisi güzel akıyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu öğle saatlerinde biraz gergin bir atmosfer oluşsa da, günün devamında olumlu ve sevgi dolu bir atmosfer var, zira Venüs Yengeç burcuna geçiyor! (16:10) Venüs-Uranüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde özgürlük, demokratiklik, haklara saygı, insani öğeler, yardımlaşma ve paylaşmaya yönelik güzel bir enerji akışı var. Sanatsal konular açısından da yaratıcılığı yüksek bir akşamdayız! Ay-Güneş altmışlığının da etkisini gösterecek olması, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler, karşılıklı yardımlaşmalar, sosyal ilişkiler adına güzel fırsatlara açık olduğumuzu gösteriyor.

Pazar gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ilerleyen Ay, Güneş ile altmış derecelik uyumlu açısını 00:14’te kesinleştiriyor ve kısa bir boşluk döneminin ardından 02:10’da Aslan burcuna geçiyor. Kendimizi gösterme, dikkat çekme, yönetme ve organizasyon becerimizi ortaya koyma arzumuzun arttığı bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs-Mars karesini çalıştırdığı sabaha karşı saatlerde sert ve riskli bir enerji akışı var. Gün geneline etkili olan Mars-Kiron altmışlığı, cesaret ve özgüven kazanma konusunda başkalarına faydalı olabileceğimizi gösteriyor. Yine gün boyunca etkili olacak Venüs-Kiron karesi ise, özel ilişkilerde yaralayıcı faktörlerin devrede olduğunu, yine bu konuda yaraları olan kişilere yardım edebileceğimizi hatırlatıyor. Venüs Yengeç burcunda ve Kiron da Koç burcunda ilerliyor. Aş bulamayan, yeterince iyi beslenemeyen kişilere yardım etme, onları besleme konusunda harekete geçme zamanı! Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde sözlere dikkat! @onerdoser

 

(2 kere öpülmüş)
0
0
0
s2smodern