Seven erkek terkeder mi?
Ayrılık / 18 Nisan 2018 / Yeşim Pulat

Erkek ne kadar severse sevsin bu 6 sebep ilişkiyi bitiriyor.

Erkekler sevdikleri kadından kolay kolay ayrılmaz. Ama bu 6 sebep yoksa...

Powerofpositivity yayımlanan makale erkeklerin en önemli ayrılma sebeplerini 6 madde de toplamış...

İşte herşey yolunda giderken erkeğin ilişkiyi bitirmesinin 6 nedeni;

İLGİNİ ÇEKEBİLİR RUJ İZİ GÖNÜL İŞLERİ TIKLA

* Kıyaslama;

Sakın yapma; Makaleye göre bir erkeği en rahatsız eden şey eski ilişkilerinden bahseden bir kadın... Bir de erkeği eski ilişkileriyle karşılaştırmaya başlarsa, geçmiş olsun!... Erkekler için önemli olan tek kişinin kendisi olduğunu hissetmek. Eski sevgililerin ne yaptığını duymak ve analiz etmek hiç ona göre değil.

* Samimiyetten uzaklık;

Bir kadın ne kadar yakınlık ve samimiyet beklerse erkek için de aynı kural geçerli. Erkek aşık olduğu kadından yakın anlar bekler. En çekici kişi olduğunu hissedemezse ilişkiyi sürdürmez...

* Ah o değiştirme çabaları;

Unutmayın kızlar erkekler başka birisi istiyor diye asla değişmez... Değişmesi de gerekmez - sadece gerçekte kim olduğunu farketmesi gerekir. Bir erkek, sevgi dolu ve destekçi bir partnerle büyüyüp olgunlaşabilir. Bir erkek yeterli olmadığını, hatalarının göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğunu, veya yargılanmadan kendisi olamayacağını hissettiğinde, çıkış kapısına yönelmeye başlar.

* Kısıtlamadan önce;

Bir erkek için en büyük korku özgürlüğünü kaybetmek. Her zaman kendi kişisel alanına ihtiyaç duyar. Bir erkek arkadaşlarına ve hobilerine zaman ayırma özgürlüğünü kaybettiğini hissettiğinde, ilişki tehlikeye girer. Sağlıklı bir ilişkide iki taraf da kendi arkadaşları ve hobileri için zaman ayırabilmelidir.* Eleştiri okları;

Bir erkek çocuk gibi oyuncu olabilir ama çocuk değildir. Sürekli olarak eleştiri ve dırdıra katlanamaz. Takdir edildiğini görmek ister. Sürekli dırdır, erkeğin eleştirileri yok saymasına ve dırdırdan kaçınmak için pasif agresif tavırlar sergilemesine sebep olur.

* Tehdit altındaysa;

Florida Üniversitesinde yapılan bir çalışmaya göre bir erkek, rekabet halinde olmasalar bile partnerinin başarısı yüzünden kendine olan güvenini kaybedebiliyor. Kadının başarısı aynı zamanda erkeğin ilişkinin geleceğiyle ilgili olan düşüncelerini de değiştiriyor. Eğer erkek hak ettiği başarıya ulaşamadığını düşünüyorsa, ilişkiyi bitirmeye karar verebiliyor. Kadının başarısına sevinmesi de mümkün olmuyor, çünkü kendi başarısızlıklarıyla karşılaştırma yapıyor.

(3 kere öpülmüş)
0
0
0
s2smodern